Zámek Nelahozeves

Pověst o tajné chodbě

Byť se to romanticky založeným výletníkům nebude líbit, k nelahozeveckému zámku se mnoho pověstí nevztahuje. Snad jen ta, která vypráví o tajné podzemní chodbě, spojující Nelahozeves se zámkem Veltrusy. Povídá se, že v ní našli smrt všichni řemeslníci, kteří se na její výstavbě podíleli. Páni je tu nechali zazdít – prý proto, aby toto velké tajemství nikomu nevyzradili. Tato chodba skutečně existuje. Vede pod řekou Vltavou, ale dnes je zazděná.

Také se traduje, že když švédská vojska vyrabovala Prahu a táhla zdejším krajem, nechala na zámku zazdít mnoho cenností, které ukořistila v našem hlavním městě. Hromady vzácných knih a jiných předmětů totiž vojákům ztěžovaly postup. Kdoví, třeba na tom bude něco pravdy a možná, že onen velký válečný poklad čeká na svého objevitele v Nelahozevsi dodnes.

Víte že…

Víte, že zámek Doudleby nad Orlicí ukrývá první soukromé vojensko-historické muzeum v České republice? Je zde vystavena řada zbraní a loveckých předmětů, avšak největší zážitek si odnesete, pokud se sem vydáte v době konání šermířského vystoupení.Aktuality

ADVENT NA ZÁMKU NELAHOZEVES

26.-27.11.2011 od 9:00 do 17:00